logo-mini
image

Oszczędność i ekologia

Oszczędność i ekologia

Naturalne materiały i ekologiczne rozwiązania

W projekcie apartamentowca Antracita zostały wykorzystane tylko naturalne materiały oraz ekologiczne rozwiązania. Przy realizacji inwestycji nie stosujemy prefabrykatów przez co każdy element wykonany jest ręcznie i podlega indywidualnemu odbiorowi jakości. Począwszy od elewacji budynku, która jest zbrojona włóknem szklanym, wentylowana oraz ocieplona wełną mineralną co zapewni dobrą izolacyjność termiczną budynku i pozwoli nam zaoszczędzić na ogrzewaniu oraz posiada dobrą izolację akustyczną gwarantującą ciszę wewnątrz, poprzez łącznik tarasów Schoeck Izokorb który jest nośnym elementem izolacji cieplnej do termicznego oddzielenia wystających elementów konstrukcyjnych. Isokorb® likwiduje mostki cieplne, zapobiega kondensacji pary wodnej na powierzchni przegrody i rozwojowi grzybów pleśniowych, znacznie zmniejsza straty energii w obrębie wystających części budynków.

Natomiast w apartamentach dzięki zoptymalizowaniu zużycia energii cieplnej i elektrycznej poprzez zastosowanie systemu zdalnego sterowania można nadzorować wydatki związane z ogrzewaniem i elektrycznością, tworzyć własny scenariusz kontroli zużycia mediów poprzez np. automatyczne wyłączanie ogrzewania przy otwieraniu okien. System ma wiele funkcji takich jak sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem, pracą klimatyzacji.

Dodatkowo nowoczesny piec dwufunkcyjny w każdym apartamencie daje możliwość zużycia ogrzewania tylko i wyłącznie wtedy kiedy Państwo tego potrzebują, a zamknięta komora spalania daje poczucie pełnego bezpieczeństwa użytkowania. Wszystkie te elementy przekładają się nie tylko na zawartość naszego portfela, ale również mają działanie proekologiczne. Dzięki ich zastosowaniu Antracita to nowoczesne apartamenty, realizujące oczekiwania świadomego swoich potrzeb klienta.

Kula ziemska trzymana w dłoniach